اخبار, مقالات

عایق فوم xps اکس پی اس چیست؟

عایق فوم xps اکس پی اس چیست؟
جمع امتیازات
با کلیک کردن به ما امتیاز بدهید
[Total: 1 Average: 5]

عایق فوم xps اکس پی اس چیست؟

عایق فوم xps اکس پی اس چیست؟فوم پلی استایرن اکسترود یک ماده پلاستیک صلب از مواد یکپارچه به شکل سلول بسته ساخته شده‌ است که عایق بسیار خوبی محسوب می شود و در عایقکاری دیوارها و سقف ساختمان از آن استفاده می شود. از این عایق می توان هم در داخل و هم در خارج ساختمان استفاده نمود.باید توجه داشت که اجرای پوشش نما چه در داخل و چه در خارج ساختمان بر روی XPS الزامی است.

نما:

در نمای خارجی ساختمان، می توان از کامپوزیت سیمان و رنگ، سنگ، آجر و … استفاده نمود. در نمای داخل ساختمان نیز می توان از پوشش گچ استفاده نمود.روش معمول عایقکاری دیوار با ورق پلی استایرن بصورت دو دیوار با عایق حائل و یا استفاده از ورق پلی استایرن بر روی دیوار و سپس اجرای نمای ساختمان می باشد. همچنین در روش عایقکاری بام وارانه، از ورق پلی استایرن برای عایقکاری سقف ساختمان استفاده می شود.پلی استایرن اکسترود شده، عایق حرارتی و رطوبتی بسیار خوبی می باشد که بسهولت می توان از آن جهت عایقکاری دیوارها، سقف و کف ساختمان استفاده نمود.

ضریب انتقال حرارت این ماده zero.03w/mk می باشد.

دیوارعایق XPS

استفاده از دیوارهای پیش ساخته (Dry Wall) و دیوارهای غیر باربر، در جهان رو به گسترش است. در این سیستم جهت اجرای دیوار از یک اسکلت فلزی سبک گالوانیزه استفاده و دو طرف آن با صفحات مناسبی پوشش داده می شود. صفحات پوشش دهنده مختلفی از جمله گچ برگ، سیمان برگ و عایق ساختمان XPS یا فوم به کار می رود. سیستم مورد استفاده پوشش با صفحات عایق ساختمان XPS می باشد که نسبت به سیستم های مشابه دارای مزایای فراوانی از جمله موارد زیر است

عایق فوم xps اکس پی اس چیست؟

۱٫سرعت و دقت بالا در اجرا- کاهش قابل ملاحظه زمان اجرای پروژه
۲٫عایق بسیار مطلوب در برابر حرارت و صدا
۳٫قیمت مناسب
۴٫ضایعات کم
Five.ایمنی بالا به علت وزن سبک
۶٫کاهش هزینه احداث فونداسیون و سازه به علت کاهش بار مرده و نتیجتا ایمن سازی در برابر زلزله به علت سبکی
۷٫انعطاف پذیری معماری
۸٫دسترسی و تعمیر آسان تاسیسات
۹٫کاهش قابل ملاحظه هزینه حمل و نقل در مقایسه با مصالح سنتی مثل آجر، شن و ماسه و….
۱۰٫کاهش قابل توجه سر و صدا و آلودگی ها در محیط پروژه
۱۱٫اجرای آسان تاسیسات مکانیکی و برقی
۱۲٫مقاومت استاندارد در مقابل آتش
۱۳٫برآوردن الزامات مبحث ۱۹
۱۴٫اجرای مصالح پوششی مختلف مثل گچ و سیمان روی آن امکان پذیر خواهد بود
۱۵٫به دلیل ویژگی فوق العاده عایق ساختمان XPS در برابر جذب آب نسبت به عایق های دیگر برای کار بر روی اسکلت فلزی مناسبتر است.

نوشته های مشابه